Wysychanie warg podczas kontaktów międzyludzkich

Od ok.15r życia mam bardzo nieprzyjemny objaw przy kontaktach międzyludzkich, mianowicie ZASYCHAJĄ MI USTA (wargi), czasami też mam np. przełykanie śliny. Nie brzmi to bardzo poważnie, ale bardzo utrudnia mi życie. Przez ten objaw potraciłem kontakty ze znajomymi, w pracy mam utrudniony kontakt, zrobiłem się apatyczny i mam obniżony nastrój. Byłem już u różnych lekarzy i żaden sobie z tym nie poradził. Byłem też u psychologa ale powiedział że nie wie co mi jest i czy pomoże. PROSZĘ O POMOC

Witam serdecznie.
Wysychanie ust oraz częste przełykanie śliny mogą być związane z pewnego rodzaju stresem, jaki towarzyszy Panu podczas kontaktów międzyludzkich. Niestety w tym przypadku możliwe jest jedynie leczenie objawowe w postaci systematycznego stosowania różnego rodzaju balsamów nawilżających czerwień wargową. Proszę spróbować również powstrzymać się od częstego oblizywania ust i przygryzania warg.