Co spowodowało głębokie zmarszczki pod oczami?

Witam,mam 18 lat i od jakiś paru dni zauważyłam u siebie dość głębokie zmarszczki czy linie pod oczami i nie wiem czy powinnam zgłosć się z ty do dermatloga.Linie te rozciągają się od kącika oka i schodzą w dół.Czy może to być jakaś choroba czy po prostu moja skóra mogła zrobić się mniej elastyczna i powstały zmarszczki?

Ponieważ jest Pani bardzo młoda, to rzadko powstają w tym wieku tego rodzaju zmarszczki. Proszę się zastanowić czy nie jest Pani za bardzo odwodniona (proszę pociągnąć skórę w tym miejscu i zobaczyć jak szybko wraca do pierwotnego stanu - jeśli wolno to świadczy to o odwodnieniu) i czy nie śpi Pani na tym właśnie boku i są to tzw. zmarszczki senne.

Witam ze zmarszczkami prosze zgłosić sie do lekarza medycyny estetycznej - przyczyn może być wiele- nalezy przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentem.

Można również te zmarszczki zniwelować za pomocą dostępnych zabiegów dobieranych indywidualnie dla potrzeb danej skóry.