Zmarszczki w wieku 30 lat

witam, mam ok 30lat i w takim wieku już mam zmarszczki. od paru lat mam już zmarszczki na twarzy a moje znajome nie maja do tej pory. od czego to zależy? czy od tego że lepiej dbają o skórę używają lepszych kremów czy po prostu to geny? co mogę zrobić aby dalej nie pogłębiały się zmarszczki? dziękuję

Witam, bardzo dużo zależy od genów ale odpowiednia pielęgnacja skóry oraz wpływ czynników zewnętrznych np. promieniowanie UV, palenie papierosów czy dieta także maja ogromne znaczenie. Zalecam konsultacje z profesjonalistą i indywidualne dopasowanie zabiegu splycającego zmarszczki. Pozdrawiam

30 lat to wiek , kiedy utrwalają się zmarszczki mimiczne, czasem widoczne są także inne wczesne oznaki starzenia się skóry jak przebarwienia czy rozszerzone naczynka skórne.
Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie programu zapobiegania starzeniu. Zapraszam na konsultację.
Ewa Rybicka

Witam
Najczęściej wygląd naszej skóry zależy od genów, jakie odziedziczymy. Bardzo istotną przyczyną starzenia się skóry są czynniki środowiskowe, zwłaszcza narażenie na UV, dym papierosowy oraz stres. Najczęściej jako pierwsze powstają zmarszczki mimiczne. Już w tym wieku warto stosować zabiegi, które wpłyną na kondycję skóry i opóźnią starzenie, zwłaszcza osocze bogatopłytkowe i mezoterapię. Bezwzględnie należy unikać UV.

Witam .W Pani wieku już niestety utrwalają się zmarszczki mimiczne. Przyczyn może być jednak kilka np. podłoże genetyczne, rodzaj cery, nieprawidłowa lub niewystarczająca pielęgnacja twarzy , niewłaściwy dobór kosmetyków, zbyt częste kąpiele słoneczne lub niewystarczająca ochrona przed działaniem UVA i UVB. Polecam wizytę w gabinecie medycyny estetycznej gdzie na pewno uzyska Pani fachową poradę oraz zapozna się dodatkowo z możliwościami profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, które zniwelują zmarszczki na Pani twarzy i pomogą odzyskać blask, sprężystość oraz młodzieńczy wygląd.
pozdrawiam
MO