Co stosować na ból po usunięciu węzłów w pachwinie?

Jestem 8 miesięcy po wycięciu 2 węzłów w pachwinie (czerniak stopy). Od 2 miesięcy czuję w tej okolicy pieczenie, swędzenie, wyczuwam stwardnienie pod skórą. Ostatnio ból jest codziennie. Miesiąc temu z tego powodu miałam biopsje w tym miejscu- wynik białkowe masy i pojedyncze komórki w stanie rozpadu. Uspokoiłam się ale ból zaczyna być uciążliwy, boli w sumie cały czas nawet jak siedzę. Czy mogę sobie jakoś pomóc aby nie bolało? Wizytę u onkologa mam dopiero pod koniec października. Malwina

Proszę w międzyczasie wykonać USG operowanej okolicy. Jeżeli obraz będzie niepokojący, proszę wcześniej umówić się do lekarza prowadzącego. Objawy podane przez Panią są typowe po opreacjach tej okolicy, jednak nie powinny się raczej nasilać. Okresowo, przy zmianie pogody, może Pani odczuwać podane dolegliwości mocniej.