Co stosować na problemy ze snem przy stosowaniu leków na nadciśnienie?

Od 4 m-cy zażywam leki na nadciśnienie- Nedal 5 mg 1 tabl.rano ,Polpril 2,5 mg 1 tabl.wieczorem. Od kilku tygodni mam problemy ze snem( bezsenne noce, sen krótki 2-3 godz., koszmary) Kołatanie serca ustało,ciśnienie w normie.Co mogę zażywać ,żeby sobie pomóc?

Szanowna Pani,

To bardzo dobrze, że szuka Pani dla siebie odpowiedniej farmakoterapii i jest Pani uważna na możliwe komplikacje zdrowotne wynikające z nieprawidłowych interakcji między lekami.
Niestety, każda opinia wydana na podstawie samego opisu, bez możliwości zbadania Pani oraz zaznajomienia się z Pani historią leczenia będzie obarczona sporym ryzykiem błędu. Zdecydowanie zasługuje Pani na rzetelną diagnozę oraz decyzję lekarza.
Objawy, które Pani opisuje, chociaż nie są groźne to jednak są niepokojące i wymagają odpowiedniej diagnozy i leczenia. Przedłużające się problemy ze snem wyniszczają organizm i wpływają negatywnie na psychikę. Specjalistą, którego najlepiej odwiedzić w tej sprawie jest lekarz psychiatra.
Sugeruję, żeby ze swoim pytaniem skierowała się Pani do zaufanego lekarza psychiatry. Proszę mieć ze sobą informację o aktualnie zażywanych lekah (zarówno o nazwie jak i stosowanej dawce) oraz historię leczenia. Lekarz będzie w stanie zdiagnozować co się dzieje, jakie są przyczyny trudności i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Życzę powodzenia

Dobry Wieczór Pani.

Zalecałabym Pani naturalną Melatoninę, dostępną w aptece, nie powodującą skutków ubocznych (w porozumieniu z lekarzem).

Z przesłaniem dla Pani pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com