Co stosować na punktowy ból w okolicy ósemki?

Witam. Dwa dni temu zmagalam się z punktowym bólem w okolicach lewej dolnej ósemki. Miałam obolałe minimalnie spuchniete dziaslo, natomiast szczęka bolala jedynie przy mocniejszym dotyku. Ból ustał po dwóch dniach, jednak po jakimś czasie powrócił, tylko z prawej strony. "8" rosną prawidłowo, to pierwszy taki uporczywy przypadek. Ból towarzyszy mi przez większość dnia, jednak jest na tyle słaby, ze jestem w stanie go zalagodzic. Czy jest jakas plukanka, który ulży moim dziaslom? Pozdrawiam

Dzień dobry, z opisu wynika, że ma Pani problemy ze wzrostem ósemki. Jeżeli nie jest to głęboki stan zapalny, przy niewielkich podrażnieniach dziąseł można płukać eludrilem, żeby zapobiec rozwijaniu się bakterii. Należy pamiętać, by preparatów zawierających chlorhexydynę, nie używać bez przerwy. 5-7 dni płukania to maksymalny okres.