Co stosować na zaczerwienione, swędzące oczy?

Mam problem z czerwonymi i suchymi oczami, często pękające naczynka . Po wielu latach obserwacji stwierdziłem że to wszystko przez sztuczne oświetlenie. Krople pomagają mi tylko na chwilę. Kupiłem kiedyś haybak protector wiązałem duże nadzieje bo ma filtr jakiś uv, ale niestety nic :-( W aptece wyprosiłem o Posorutin , myślałem że wzmocni naczynka ,ale niestety :-( okulisci przypisuje tylko sztuczne łzy. Teraz mam pomysł na cornere gel , ale czy jest sens , nadzieja? Co jeszcze próbować?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wydaje mi się że w pani przypadku bardziej chodzi o za mała ilość filmu łzowego, a preparat o który pani pyta stosuje się w przypadku uszkodzeń rogówki, dlatego ciężko ocenić czy pomoże na pani dolegliwości.
Pozdrawiam