Co sugeruje moje tsh?

Dzień dobry odebrałam dzisiaj wyniki badań mam 31lat do lekarza nie mam możliwości teraz pójść to mój wynik tsh3cia generacja 1,651 min0, 38 max5, 33

Redakcja abcZdrowie

Witam,

warto wyniki badań zestawiać z danymi klinicznymi pacjenta – bez tego mogą nie być miarodajne. Natomiast według norm laboratoryjnych Pani TSH mieści się w granicach normy i nie wskazuje na jakiekolwiek nieprawidłowości czy zaburzenia pracy tarczycy. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tsh-tyroksyna-badanie-tarczycy-wskazania-i-normy.

Proszę pamiętać, że poza wynikami badań istotne są dolegliwości, z którymi pacjent się zgłasza – jeżeli zatem doskwiera Pani złe samopoczucie, które skłoniło Panią do wykonania badań, to warto poszerzyć diagnostykę tarczycy o oznaczenie poziomu stężenia we krwi także hormonów fT3 i fT4 oraz przeciwciał anty-TPO. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-hormonow-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.