Co to znaczy rozpadający się mięśniak?

Witam bardzo serdecznie. Mam pytanie wczoraj byłam u ginekologa i zrobił mi usg. W badaniu wyszło że mam coś w macicy. Lekarz powiedział że podejrzewa ciąże około 5 tydzień i na zdjęciu widać powiększoną macicę lub rozpadający się mięśniak. Dzisiaj rano zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny z badań krwi też wyszło że nie jestem w ciąży. Co to znaczy rozpadający się mięśniak? Mam 26 lat i boję się że to coś poważnego. W internecie piszą że przy tym usuwa się macicę. Proszę o jakąś podpowiedz

Do rozpadania mięśniaka najczęściej dochodzi, gdy jest on bardzo duży i naczynia krwionośne nie mogą z uwagi na duża masę mięśniaka doprowadzić krwi do jego środka. Myślę, że zanim podejmie się decyzję co do dalszego postępowania (czy operować) dobrze by było wykonać TK miednicy (narządu rodnego). O wszystkim powinien decydować ginekolog prowadzący.