Co to znaczy, że ma być wykonana tomografia komputerowa aspiralna?

Witam. Co to znaczy że ma być wykonana tomografia komputerowa aspiralna??

Witam serdecznie,

Tomografia komputerowa spiralna to technika obrazowania wprowadzona na początku lat 90. Badanie polega na połączeniu ciągłego ruchu obrotowego układu lampa-detektor i przesuwu stołu wzdłuż powierzchni badanej. Jest to obecnie standardowe badanie TK.

Pozdrawiam.