Co znaczą luźniejsze stolce z niestrawionymi resztkami?

Witam Miesiąc temu przeszłam infekcję jelit z biegunka. Morfologia wykazała anemie - niska ferrytyna. USG brzucha ok. Do tej pory borykam się z problemami żołądkowo jelitowymi. Mam na przemian luźniejsze stolce z niestrawionymi resztkami często są zielone lub zaparcia. Mam kłucia w lewym podżebrzu ( amylaza trzustkowa wynik 23IU/I). Po leczeniu żelazem wyniki hemoglobiny ok ,ale bardzo źle się czuję.jakie wyniki mogłabym w międzyczasie dorobić czekając na gastroskopię. pozdrawiam Monika

Okresowo biegunki z niestrawionym pokarmem są oznaką przyspieszenia pasażu treści pokarmowej w Pani organizmie. Powodów może być wiele, także używane preparaty żelaza. One także mogą dawać dolegliwości bólowe w jamie brzusznej. Coś za coś. Oczywiście proszę wykonać konsultację ginekologiczną, ocenić długość i obfitość krwawień miesięcznych. Pozostałą diagnostyka w ramach lekarza rodzinnego. Proszę na własną rękę nie prowadzić leczenia.