Czy niska ferrytyna świadczy o anemii?

Witam. Czy niska ferrytyna 34 świadczy o anemi jeśli wyniki morfologi są w normie? Choruje na hasimoto a teraz mam tsh ponad 6.Biorę thyrozol Ale w dalszym ciągu czuję się źle. Wiem ze przy problemach z tarczyca ferrytyna powinna być powyżej 60. Czy to zatem anemia? Czy nieuregulowane hormony? A może niedobór d3 10.30? Senność,apatia,lęki,niepokój,ciężki i senny wzrok,problemy z koncentracją...

Witam.

Poziom ferrytyny poniżej dolnej granicy normy świadczy o niedoborze żelaza.
Ferrytyna jest białkiem magazynującym żelazo w organizmie.

Jeśli parametry morfologii krwi są w normie to nie ma niedokrwistości.
Zwłaszcza chodzi tu o poziom Hb.
U kobiet o niedokrwistości mówimy jeśli poziom hemoglobiny jest poniżej 12g/dl.
Niedobór żelaza, ponieważ jego zapasy są zgromadzone w tkankach organizmu, może wyprzedzić jawną niedokrwistość.

Poziom TSH jest za wysoki i może wskazywać na niedoczynność tarczycy.
Należy odstawić thyrozol (to jest lek stosowany w nadczynności tarczycy) i rozważyć włączenie L-tyroksyny.

Poziom witaminy D też jest zbyt niski. Należy włączyć leczenie jej niedoboru dawkami leczniczymi.

Wszystkie te zaburzenia mogą przyczyniać się do Pani dolegliwości.