Co znaczą niewielkie zmiany bliznowate z poszerzeniem drobnych oskrzeli?
Witam serdecznie i bardzo proszę o interpretację mojego wyniku TK płuc '' Niewielkie zmiany bliznowate z poszerzeniem drobnych oskrzeli przysercowo w segmencie 5 PP. Guzek wielkości do 0,4 cm przyopłucnowo w segmencie 10 PP. Poza tym miąższ obu płuc o prawidłowej powietrzności bez innych zagęszczeń. Tchawica i oskrzela główne o prawidłowych przekrojach. Powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu ni9e stwierdzono. Elementy kostne klp bez patologicznych nacieków. WN: Niewielkie zmiany bliznowate w PP. ''

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Badania krwi - glukoza
Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.
Witam serdecznie,
Na podstawie samego wyniku badania TK nie można wiele powiedzieć. Wynik badania trzeba uzupełnić o szczegółowy wywiad, badanie fizykalne oraz ewentualnie badania laboratoryjne i wówczas lekarz może ustalić rozpoznanie. Dlatego wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.