Co znaczą okoliczne węzły chłonne niepowiększone?
Prośba o interpretację USG tarczycy: W PP dwa guzki hypoechogeniczne 5mm i 6,7x8mm. W cieśni po stronie 1, podobny 8,5x4,3mm. W biegunie dolnym guzek z halo 8x9,,5mm. Widoczne guzki z przepływami w obwodzie. Poza tym gruczoł tarczowy jednorodny, prawidłowo ukrwiony. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
konieczna wizyta u endokrynologa i decyzja o dalszej diagnostyce - np biopsji powyżej opisywanych zmian.