Co znaczą przerzuty do węzłów chłonnych?

Witam, miesiąc temu przeszłam operacje wycięcia całej tarczycy włącznie z okolicznymi węzłami chłonnymi z powodu raka brodawkowatego, wczoraj odebrałam wynik histopatologii, ale wizytę z lekarzem prowadzącym mam dopiero na początku września a nie do końca jest mi jasny ten wynik, guz był nieotorebkowany, przerzuty do 5/9 węzłów chłonnych (co oznacza to 5/9 ?) i co oznacza: pT3 N1 Mx IHC: CK19 Bede bardzo wdzięczna za interpretacje, pozdrawiam

- oznacza, że na 9 węzłów chłonnych znalezionych w preparacie po wycięciu tarczycy 5 jest z przerzutami raka, a 4 są wolne od przerzutu
i co oznacza: pT3 N1 Mx?
- to wynik klasyfikacji histopatologicznej pTNM czyli
T3 - Ognisko pierwotne ≥ 4 cm lub nieznaczne naciekanie ognisk nowotworowych poza torebkę tarczycy
N1 - Przerzuty raka w regionalnym układzie chłonnym
Mx - nieznana wartość obecności przerzutów odległych raka
IHC: CK19?
- to wynik badania immunohistochemicznego potwierdzającego obecność raka przez obecność markera cytokeratyny 19