Co znaczą te bóle głowy, chwiejny chód i zawroty?

witam, mam 18 lat i od kilku miesięcy zmagam się z bólami głowy, do tego dochodzą jeszcze zawroty głowy i (momentami) chwiejny chód, czasami kręci mi się tak w głowie, że muszę na chwilę usiąść i wziąć kilka głębokich wdechow, zwłaszcza po wejściu na piętro po schodach. dwa tygodnie temu miałam kilka problemów rodzinnych,stres wzmozyl bóle głowy, wtedy zaczęłam tez wymiotować. czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Witam,

Długo utrzymujący się stres może być przyczyną różnych dolegliwości somatycznych. Bóle głowy również mogą być wiązane z utrzymującym się napięciem. Jednak Wymienione przez Ciebie objawy są bardzo niepokojące. Koniecznie udaj się do specjalisty neurologa, który powinien wydać Ci skierowanie na badanie Rezonansem Magnetycznym "na cito". Jeśli Rezonans nie wykaże istotnych zmian, warto będzie udać się do psychiatry, gdyż możliwe jest, że opisywane objawy to nerwica lękowa: https://www.psychologiczny.com.pl/art/74,nerwica-lekowa-objawy-przyczyny-leczenie-psychoterapia.
Podsumowując, jeśli dawno nie robiłaś sobie badań kontrolnych, to teraz jest na to dobry moment, poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na podstawowe badania krwi oraz sprawdź poziom hormonu TSH ft3 i ft4.