Co znaczą te wyniki przy torbieli szyszynki?

Proszę o interpretacje z tylnich części mózgu rejestruje się dość regularna czynność alfą 9-10 Hz o ampl do 30uv . Rz wyrażona. Po Hv sporadycznie we wszystkich odprowadzenia występują jojedyncze fale thea 6 Hz o zaostrzonym rysunku . Orzeczenie:zapis spoczynkowy w granicach normy , czuły na Hv, w czasie której wykazuje maloaktywne sporadyczne zmiany uogólnione. Rezonan glowy wykazał torbiel szyszynki badania były robione ze względu na bradykardie w nocy poniżej 40 tu i bezdechy senne brak powietrza a także zawroty glowy i tak jak bym czasem zamyśliła się . Proszę o wiecej informacji gdyż neurolog nie widzi nic szczegolnego a chce zasięgnąć opinie innego eksperta dodam że torbiel szyszynki jest kontrolowana co roku i nie rosnie. Wiek 35 lat.

Z uwagi na bradykardię wskazane badanie EKG metodą Holtera, ew. konsultacja kardiologiczna. Diagnostyka i leczenie bezdechu sennego są bardzo istotne.
Obturacyjny bezdech senny polega na powtarzającym się ograniczeniu przepływu powietrza podczas snu, wskutek opadania zwiotczałej tkanki odcinka dróg oddechowych w gardle, co z kolei powoduje głośne chrapanie, chwilowe wybudzenia, niedotlenienie i podwyższone ciśnienie krwi. Z tego powodu występuje wzmożona senność w ciągu dnia. Dodatkowo bezdech może powodować bóle głowy i nadciśnienie tętnicze. Bezdech może występować rodzinnie i wiązać się ze zwiększoną podatnością na choroby i śmiertelnością.
Bezdech senny powoduje zwiększoną senność podczas dnia, obniżenie jakości życia, jest związany ze zwiększonym ryzykiem zawału serca, niewydolności sercowej, udaru mózgu i zaburzeń pamięci.

To poważna choroba, którą jak najszybciej należy zdiagnozować i leczyć, żeby nie doszło do powikłań.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien pokierować dalszym postępowaniem.

Jeśli neurolog na podstawie całości obrazu klinicznego oraz EEG wykluczył padaczkę, nie widzę potrzeby dalszej diagnostyki neurologicznej.
Pozdrawiam