Co znaczą zawroty głowy i ciągła senność?

Witam. Jestem dziewczyna mam 23 lata. Od niedawna mam dziwne objawy. Czuje sie senna, mam zawroty glowy, czuje jak cos by wirowalo obok mnie. Nie moge normalnie funkcjonowac. Wmawiam sobie choroby, mam ataki paniki, uczucie goraca i przyspieszony rytm serca. W rodzinie sa osoby ktore choruja na nerwice. Mam rowniez powiekszony obwod wokol szyi. Czuje jak cos by mi stalo w gardle. OB CPR i morfologia w normie. Podwyzszony hormon TSH. Na co moga wskazywac moje objawy?

Dzień dobry. Bardzo możliwe, że Pani organizm sygnalizuje w ten sposób trudności o podłożu emocjonalnym np. przewlekły stres, wyczerpanie obowiązkami, wymaganiami, podwyższony poziom lęku itp. Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Bezpośrednia konsultacja pozwoli na zebranie wywiadu i ustalenie ewentualnych rozwiązań oraz form pracy, aby mogła Pani powrócić do równowagi i odzyskać komfort życia. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam!
Objawy , które Pani opisuje z odpowiednim ładunkiem emocjonalnym, obawy, lęki, zespół lawinowego narastania niepokoju do paniki włącznie przy prawidłowych wynikach badania fizykalnego i badań laboratoryjnych najbardziej przemawia za sprawą nerwicową. Podwyższony poziom TSH przemawia za niedoczynnością tarczycy - wymaga dalszej diagnostyki. Należy wyjaśnić problem TSH i skontaktować się z psychiatrą, neurologiem lub psychologiem.
Z poważaniem
W. Łuczkowski

Witam Panią
Zaburzenia nerwicowe, w tym ataki paniki, nie tylko
dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność
społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Może pojawiać się też obawa przed chorobami lub przed śmiercią.
Często występują też objawy somatyczne, np. przyspieszone
tętno, podwyższenie ciśnienia krwi, bóle w klatce piersiowej,
zawroty głowy, przyspieszone bicie serca i wiele innych.
Dlatego niezmiernie ważne jest wyleczenie zaburzeń
nerwicowych, ataków paniki.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, w tym ataki paniki
oraz ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Natomiast kwestię podwyższonego TSH najlepiej skonsultować
z endokrynologiem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
na pewno konieczne będzie skonsultowanie tego z lekarzem psychiatrą. Zaburzenia endokrynologiczne mogą istotnie wpływać na nastrój i stan psychiczny. Dlatego poza opieką medyczną, regulacją poziomu hormonów wskazana jest również ocena kondycji psychicznej przez psychologa/psychoterapeutę. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl