Jaki jest powód ciągłego lęku przed zawałem serca?

No witam mam 27lat i ciogle boje sie ze dostane zawal umre dostaje ataku paniki bardzo wtedy bola mnie rece wszystkie miesnie kark plecy najlepiej czuje sie w domu boje sie isc do kosciola na basen do sklepu bo kreci mi sie w glowie i mysle ze to juz koniec zemna boje sie i ciogle mysle otym ze dostane zawal z kod sie bieze bylem u psychologa raz i mowil chipohondria ze to sam se wmawiam i nakrecam czy to prawda jest prosze o pomoc pozdrawiam

Witam,

objawy, które Pan prezentuje wskazują na lęk o zdrowie czyli hipochondrię - zaburzenie psychiczne, które wymaga systematycznego leczenia - psychoterapii.
Zalecałabym psychoterapię poznawczo - behawioralną, techniki relaksacyjne, psychoedukację, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów. a tym samym poprawi się jakość Pana zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują
objawy podobne do zawału.
W czasie ataków paniki obserwuje się między innymi
takie objawy jak: skóra twarzy robi się czerwona
lub blada, źrenice rozszerzają się, usta wysychają,
następuje silne pocenie się, przyspieszone tętno oraz spadek
lub podwyższenie ciśnienia krwi, bóle w klatce piersiowej,
przyspieszone bicie serca i wiele innych.
Objawy te często są bardzo dotkliwe, dlatego też
ludzie doświadczający ataku paniki jest przekonanych,
że ma zawał serca.
Może pojawić się też obawa przed śmiercią.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne, znaczne
obniżenie nastroju, nieumiejętność odpoczywania…
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego niezmiernie ważne jest wyleczenie
przede wszystkim ataków paniki.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, w tym ataków paniki
oraz ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Proponowałabym najpierw wizytę u psychiatry, w celu postawienia diagnozy. Z mojej perspektywy mogą to być zaburzenia lękowe, objawiające się nawracającymi atakami paniki w konkretnych sytuacjach. W takim przypadku niezbędna jest psychoterapia. Polecam podjęcie jej u psychoterapeuty pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym bądź integracyjnym, by skupić się na leczeniu objawowym. W przypadku drugiego wymienionego przeze mnie nurtu pracy terapeutycznej, dodatkowo będzie miał Pan okazję dotrzeć do źródeł swoich trudności i zwalczyć przyczyny ataków.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA