Co znaczy bogato unaczyniony gruczolak i jego densyjność?
Odebrałem wyniki tk nadnercza i wymiary gruczolaka są takie same jak rok temu jest taki opis w nadnerczu lewym zmiana ogniskowa o charakterze i wielkości jak w badaniu poprzednim o densyjnośći ok - 12jh odpowiada bogato unaczynionemu gruczolakowi co znaczy bogato unaczyniony gruczolak i jego densyjność

KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Densyjność to siła przepuszczalności danej tkanki przez promienie rentgenowskie i jest to cecha charakterystyczna dla badania TK. Wielkość oraz charakter gruczolaka nie mniej się więc to dobra wiadomość. Koniecznie zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego celem konsultacji.
Pozdrawiam.