Zapytaj lekarza

7 2 2 , 8 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wskazana byłaby diagnostyka neurologiczna, ponieważ bóle głowy, problemy z pamięcią i rozdrażnienie to objawy nieswoiste, których nie sposób przypisać do jednej choroby.

W 90% bóle głowy mają związek ze stresem, nadmiernym napięciem. Również te czynniki mogą jednocześnie powodować zaburzenia pamięci, problemy z koncentracją, ale też generować dodatkowy stres. Natomiast, by to stwierdzić, należy najpierw wykluczyć somatyczne przyczyny Pańskich dolegliwości – udar, miażdżycę, nadciśnienie, zwyrodnienia kręgosłupa i inne. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.

Sugeruję wizytę u neurologa, jest to o tyle istotne, że pozwoli na wykluczenie m.in. otępienia typowego dla początków choroby Alzheimera. W dalszej kolejności może być konieczne skonsultowanie się z psychiatrą lub psychoterapeutą w celu wykluczenia m.in. depresji, przebiegającej niekiedy z takimi objawami, jakie doskwierają Panu. Tutaj szerzej o wspomnianych chorobach: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-koncentracja-i-pamiecia.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-koncentracja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy