Co znaczy ból oczu po wypiciu alkoholu?

Witam, zauważyłem że po wypiciu większej ilości alkoholu na drugi dzień mam ból oczu...to taki ból wewnątrz....czy to normalny objaw kaca czy może lepiej zrobić jakieś badania? Ten ból na drugi dzień utrzymuje się jakieś 2/3h i przechodzi Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pański przypadek nie jest odosobniony. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy osoba, która spożywała alkohol, na drugi dzień odczuwa dolegliwości bólowe w obrębie oka.

Oprócz tego, że alkohol wypłukuje z organizmu składniki odżywcze i może doprowadzić do problemów zdrowotnych, to badania pokazują, że wpływa on również negatywnie na narząd wzroku.

Już podczas spożywania alkoholu następują zaburzenia widzenia i kłopoty z ostrością. Jeśli alkohol spożywany jest w nadmiarze może on również uszkodzić wzrok lub osłabić mięśnie wewnątrzgałkowe oka. Opisane przez Pana dolegliwości mają więc najprawdopodobniej związek ze spożyciem alkoholu, ale warto również udać się do okulisty i zbadać narząd wzroku, aby mieć pewność, że działa on prawidłowo.

O wpływie alkoholu na narząd wzroku przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-alkohol-wplywa-na-wzrok-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.