Czy alkohol tak podrażnił żołądek?

Witam, w sobotę trochę przesadziłem z alkoholem. Pomieszałem piwa z wódką i dosyć szybko zjadłem ciepłą pizzę. W niedzielę rano zaczęły się wymioty, myślałem, że jakoś przetrwam. W poniedziałek wcale nie było lepiej, bo zwróciłem całe śniadanie. Dzisiaj też zachciało mi się wymiotować po śniadaniu ale już nie było za bardzo czym, więc nie doszło do zwrotu. Czy to jest normalne? Czy to możliwe, że alkohol aż tak podrażnił mi żołądek ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT około miesiąca temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

alkohol cechuje się wysokim poziomem toksyczności, dlatego nie wolno spożywać go w nadmiarze. Jest on bardzo agresywny dla żołądka, podrażnia jego śluzówkę i tym samym wywołuje nieprzyjemne objawy, takie jak bóle brzucha, biegunki czy wspomniane przez Pana wymioty.

W połączeniu z ciężkostrawnym jedzeniem alkohol obciąża układ pokarmowy, w wyniku czego dochodzi do niestrawności.

Reakcja Pańskiego organizmu jest więc adekwatna do ilości spożytego alkoholu. Dolegliwości powinny ustąpić samoistnie po upływie maksymalnie kilku dni. Gdyby jednak doszło do sytuacji, że będą się one przedłużać, proszę odwiedzić lekarza.

Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że częste spożywanie alkoholu może w przyszłości doprowadzić do rozwoju choroby wrzodowej żołądka.

Dodatkowe informacje dotyczące wpływu alkoholu na żołądek znajdzie Pan po kliknięciu w link: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-alkohol-wplywa-na-zoladek-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy