Co znaczy ból umiejscowiony w dole szyi?

Proszek o pomoc. Podczas przelykania odczuwam siny bol umiejscowiony w dole szyji. Gardło mnie nie boli, nie jest zaczerwienione, migdały także nie sa powiększone. Zauwazylam jednak, że mam w tym miejscu jakby opuchniete czy powiększone tak tuz przy obojczyku. Lekarz rodzinny zalecił morfologie, ktora wyszła w normie. Co to moze być?

Lek. Michał Lenard

Przyczyn Pani objawów może być wiele, np. powiększenie tarczycy, czy choroby przełyku. Możliwe, że konieczne będzie osobiste zbadanie Pani przez lekarza, wykonanie dodatkowych badań obrazowych i hormonalnych. W razie wątpliwości sugeruję skonsultować problem z drugim lekarzem. Pozdrawiam!