Co znaczy brak zahamowania przed drapaniem strupów?

Witam, odkąd pamiętam towarzyszy mi brak zahamowania przed drapaniem strupów. Zawsze mnie tak swędzą, że po prostu muszę je drapać, bo nie wytrzymuję. Aktualnie posiadam na czole strup o średnicy około 1,5cm. Szykuje się blizna ;( Jak mogę się szybko jej pozbyć? Dodam, że na pewno nie jest to głęboka blizna, bo strup jest efektem LEKKIEGO obtarcia skóry. Oczywiście staram się nie drapać go, ale efekty są raczej marne. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Może zakleić go plastrem? Ewentualnie można spróbować fenistil na rany lub masc solcoseryl.
Pozdrawiam