Co znaczy obecność tych związków w dermokosmetykach?

Chciałam zapytać dlaczego w dermokosmetykach,które są Zalecane przez dermatologów występują związki komodogenne do skory trądzikowej przykładowo pochodna ropy naftowej propylene glycol?

Dzień dobry,

dermokosmetyki mogą zawierać wymienione przez Panią związku, ponieważ ich stosowanie nie zostało zakazane prawnie. Ze względu na swój potencjał ogranicza się znacznie dopuszczalne ich stężenie, które może być użyte w kosmetykach. Nie są to składniki, które u każdej osoby na pewno wywołają skutki uboczne. W związku z tym jeśli Pani preferuje bardziej naturalne kosmetyki to oczywiście zachęcam do czytania składów i zwrócenie uwagę również na kosmetyki naturalne.

Pozdrawiam,

Ewa Szmaj