Co znaczy taka zmiana na zębie?

Dzień dobry, Dwa dni temu miałam higienizację,a przed chwilą wróciłam od dentysty. Była leczona dolna prawa szóstka, jednak teraz gdy patrzę na ten ząb widzę małą,czarną kropkę. Pani stomatolog uznała wszystkie zęby za zdrowe. Mniemam więc,że nie jest to próchnica. Co to może być?

Witam. Nie da się ocenić zęba, kiedy się go nie widzi. Mała czarna kropka może być przebarwieniem zęba, którego nie da się usunąć, a nie jest dla niego szkodliwa, może być także osadem, próchnicą lub resztką jedzenia. Wątpliwośći należy rozwiać na fotelu stomatologicznym.

Pozdrawiam,

lek.dent. Katarzyna Kochańczyk