Co znaczy takie rtg nadgarstka?

Witam, z wyniku badania radiologicznego wynika że ,na zdjeciu bocznym nadgarstka napisali lewego, ale tak naprawdę prawego, w tkankach miekkich od strony grzbietowej widoczny jest mały fragment kostny o dł 0,5 cm -może świadczyc o złamaniu kości trójgraniastej. Co to znaczy ?Dłoń od góry mam spuchniętą i siną kciuk lekko zasiniony ból pulsujący i slny mimo brania leku ketonal. Zimne okłady sprawiaja straszny ból. Musze je dawkować po troszku...Czy powinnam miec jakiś stabilizator ,gips czy cos innego. Dziekuje pozdrawiam

Rozumiem, że był uraz ? Badanie RTG nie jest idealne do diagnostyki uszkodzeń w obrębie nadgarstka. W razie niepewności - a takie tu mamy - powinno wykonać się badanie tomografii komputerowej. Nie zawsze jest to coś poważnego, ale lepiej wiedzieć, szczególnie że jak Pani pisze ból jest znaczny.