Jak zniwelować ból nadgarstka i kości promieniowej?

od ponad 3 mies ból nadgarstek /kość promieniowa ( opuchniecie) i kciuk i okolice. Być może to uraz od podnoszenia dziecka. Internista zdiagnozowal (bez badań) zapalenie ścięgna, przepisał leki przeciwzap i maść ketoprofanum fastum. Ból się zmniejszył lecz po odstawieniu tabletek wrócił i wciąż rósł. Internista skierował mnie do chirurga a ten zalecił gips (od 21.08). Po ściągnięciu gipsu ból jak przed założeniem wiec ponownie do gipsu. Jestem raku jajnika i usunięciu jajników, macicy, wyrostk

Bardzo prawdopodobne, że doszło u Pani do przeciążenia tkanek zwanego Zespołem de Quervaina. Podstawowym elementem leczenia jest odciążenie, czyli unikanie (lepiej wyeliminowanie) sytuacji prowokujących ból. Miejsce bólu ochładzać z wykorzystaniem okładu ColdPack. Unieruchomienie powinno być stosowane do czasu ustąpienia odczynu zapalnego (bólu). Gips jest najtańszym, ale i najbardziej niewygodnym sposobem unieruchomienia.Na rynku dostępne są dedykowane ortezy, któ

Wg mojej wiedzy unieruchomienie nic nie pomoże. Konieczne jest aktywizowanie (rozćwiczenie) mięśni zginaczy grzbietowych ręki oraz prostowników palców. Trzymając dziecko na ręku ma Pani napiętą ciągle jedną grupę mięśni. Prawdopodobnie to jest przyczyna. Pani przypadek nie jest rzadki. Fizjoterapeuta może pomóc. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki