Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy takie uczucie w 9 tygodniu ciąży?

Jestem w 9 tygodniu ciazy. Juz po pierwszym usg. Mam wrazenie mokrosci, wilgotności. Żadnych innych niepokojących objawów. Czy to jest normalne uczucie?
KOBIETA, 35 LAT około miesiąca temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety zawarła Pani zbyt mało informacji, stąd trudno udzielić precyzyjnej odpowiedzi na Pani pytanie.

Jeżeli ma Pani na myśli to, że Pani wątpliwości budzi nadmiar wydzieliny z pochwy, to nie ma Pani powodu do obaw. W czasie ciąży zazwyczaj wskutek nadprodukcji hormonów wydzieliny pochwowej jest więcej, niemniej nie jest to niepokojący objaw. Oczywiście należy rozróżnić prawidłową wydzieliną z pochwy i upławy – ta pierwsza powinna być bezbarwna i bezwonna.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Natomiast jeżeli to odczucie pojawiło się bezpośrednio po wykonaniu USG przezpochwowego, to uczucie wilgotności, jak sama Pani je nazywa, wynika po prostu z nadmiaru lubrykantu użytego do posmarowania głowicy USG w celu zapewnienia poślizgu, co jest znaczące przy tej metodzie badania. Również jest to naturalne i nie stwarza żadnego zagrożenia ani też nie świadczy o niczym niepokojącym.

Być może Pani wątpliwości rozwieje ten materiał, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/usg-dopochwowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy