Co znaczy ten czerwony kolor dłoni od wewnętrznej strony?

Witam, od jakiegoś czasu mam czerwony kolor dłoni od wewnętrznej strony a końcówki palców osiągają kolor wiśniowy. Dzieje się tak głównie, gdy ręce są opuszczone w dół (w 10 sekund stają się prawie wiśniowe) - nigdy tak nie miałem. Co prawda mam kłopoty z alkoholem, jednak 5 miesięcy temu miałem USG, badania krwi pod kontem wątroby i trzustki (po 10 latach) i wszystko było w normie, więc zakładam że to nie to. Chętnie wybiorę się do lekarza, tylko do którego, bo lekarz rodzinny nie wie Dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to oznaczać problem z krążeniem, sugeruję wizytę w poradni angiologicznej.
Pozdrawiam