Co znaczy ten poziom kwasu moczanowego przy dnie?

Witam mam 28lat i stwierdzona dne moczanowa od 2 lat moj poziom to 8,5 kwasu moczanowego przyznam ze miluritu nie biore nic...a moj pozniom spadl po nozej normy do 1,00 dlaczego tak skoro nie przyjmowalam lekow

Dzień dobry,

na poziom kwasu moczowego ma wpływ stosowana dieta i ilość wypijanych płynów. Jeżeli zasady diety są przez Pana przestrzegane - wówczas dochodzi do redukcji kwasu moczowego we krwi.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga