Co znaczy to pieczenie oczu?

Witam, mam strasznie wysuszoną warstwę ochronną oczu, a nawet jej brak. Tak powiedziało dwóch okulistów. Niestety już kilka lat się męczę z szczypaniem oczu, zwłaszcza z rana. Używałem wszystkiego nawet antybiotyków przepisanych, nic nie pomaga. Stąd pytanie, dlaczego pieką mnie oczy zaraz po zakropleniu, czy jest to efekt całkowicie wysuszonych oczu i jest to narmalne czy powinienem po prostu nawadniać je kroplami bez żadnych dodatków? Testowałem już z 10 różnych produktów

2) warto skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia zespołu Sjogrena, który często manifestuje się suchością oka.