Co znaczy to zgrubienie po upadku ze schodów?

Witam. Kilka lat temu (ok. 7) spadlam ze schodów i nieszczesliwie upadlam gorna czescia posladka na kant schodow. Po upadku zrobiło sie dosc duze zgrubienie, ktore dlugo bolalo. Do dnia dzisiejszego zgrubienie nie zniknelo. Ostatnio zaczelam cwiczyc na silowni i zauwazylam, ze zgrubienie sie uwydatnilo. Stąd moje pytanie, jak mogę się tego pozbyć? Przy obcislych strojach wygląda to bardzo nieestetycznie.

To zgrubienie to prawdopodobnie zwłókniały krwiak. Można spróbować go rozprowadzić przez mocny masaż, z tym, że czas (7 lat) działa na niekorzyść. Wspomagająco można spróbować ultradźwięki i laser. Do oceny fizjoterapeuty. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki