Co znaczy ucisk w klatce piersiowej?

Mam 20lat w piątek miałam bardzo wysokie ciśnienie 156/83/115 ale położyłam się, wzięłam validol i ciśnienie po godzinie wyrównało się. Ale od piątku moje ciśnienie cały czas oscyluje w granicach 130 puls jest w granicach 80. Ale czuje ucisk w klatce piersiowej a dzisiaj(niedziela) mam uczycie kłucia w lewej piersi. Co to może być? Czy powinnam udać się na SOR?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u lekarza, ekg i diagnostyka opisanych dolegliwości. Prowadzenie dziennika ciśnień, zapisy przyjmowane dwa razy dziennie.
Pozdrawiam