Co znaczy uczucie otarcia wewnętrznego?

Ból podczas stosunku. Uczucie jakby otarcia wewnetrznego, wejście do pochwy wydaje siesię za małe, czuję jakby członek mojego partnera był za duży, brak ochoty na seks. Stosuję metodę plastrów antykoncepcyjnych od okolo roku ale od niedawna występują ww. objawy, trace ochotę na stosunek, nie mogę się podniecić. Czy może to być spowodowane jakąś chorobą czy tylko mój strach psychiczny?

Ból podczas stosunku inaczej określany jest dyspareunią. Zaburzenie to może występować na podłożu organiczne i nieorganicznym, czasem mieszanym. Warto zbadać się u ginekologa i sprawdzić, czy sfera intymna jest zdrowa, aby wykluczyć lub potwierdzić podłoże organiczne. Jeśli badanie fizykalne niczego złego nie ujawni, najprawdopodobniej zaburzenie jest spowodowane uwarunkowaniami na tle psychicznym. Wówczas w sprawdzeniu, co dokładnie jest przyczyną (pogorszenie stanu psychicznego, jakość relacji z partnerem, przebyty wcześniej uraz na tle seksualnym) pomocna będzie wizyta u seksuologa. Dyspareunia w niektórych przypadkach może przerodzić się w pochwicę, więc lepiej o siebie zadbać.