Genofobia u 21-latki a system rodzinny

Mam 21 lat, jestem dziewicą i cierpię od dzieciństwa na genofobię. Nikt mnie nigdy nie gwałcił ani nie molestował. Jeden z psychologów stwierdził, że moja genofobia może wynikać z systemu rodzinnego. W jaki sposób rodzina wpływa na występowanie genofobii?

Mgr Adam Horak Psycholog

Genofobia to irracjonalny lęk przed stosunkiem płciowym. Wynika z przyczyn medycznych, psychologicznych - strachu przed zarażeniem się chorobą weneryczną. Może wynikać z bardzo radykalnego wychowania, kiedy od dzieciństwa sfera intymna dziecka była wyśmiewana i lekceważona przez opiekunów lub wychowawców. Internet nie jest dobrym forum dla roztrząsania tak delikatnych spraw. Zatem sugeruję regularne wizyty u psychologa, który po raz pierwszy u zdiagnozował problem.

Witam!
Rzeczywiście uważa się, że genofobia może mieć podłoże w wychowaniu. Najczęściej dzieje się tak wówczas, kiedy sfera intymna człowieka jest lekceważona i wyśmiewana już od dzieciństwa.
Specjaliści twierdzą jednak, że genofobia może pojawiać się bez konkretnej przyczyny, nie będąc związana ani z traumatycznym przeżyciem ,ani z wychowaniem.
Powinna Pani umówić się na wizytę z seksuologiem.
Pozdrawiam, życzę powodzenia. J.Pluta