Strach przed współżyciem

Mam ponad 30 lat i nigdy nie współżyłam, odczuwam strach, nie mam pojęcia, ale chyba przed bólem. Strasznie cierpi moja psychika i mój jakże wyrozumiały partner. Czy można sobie z tym jakoś poradzić?

Można, natomiast wydaje mi się, że niezbędna jest porada specjalisty. Lęk może bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie - także w sferze seksualności. Polecam zgłosić się do seksuologa lub psychologa-seksuologa, który pomoże pani poradzić sobie z trudnościami. Może Pani zgłosić się sama lub z partnerem - to już zależy jak będzie się Pani czuła swobodniej. Pozdrawiam

Witam
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł
Pani lęków. Najczęściej przyczyną genofobii,
są, wypierane przez lata ze świadomości,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Również niskie poczucie własnej wartości,
silne kompleksy, wychowanie, brak poczucia
bezpieczeństwa zarówno teraz jak i w przeszłości
i wiele innych czynników może stanowić blokadę,
którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,
To normalne, że boi się Pani czegoś, czego Pani nie zna. Ból pojawia się podczas pierwszego razu z racji przebicia błony dziewiczej, ale nie występuje u każdego. Niektóre kobiety nie czują bólu podczas pierwszego razu, albo jest on znikomy. Jeżeli przez dłuższy czas zastanawia się Pani nad podjęciem decyzji dotyczącej współżycia i pojawia się stres, napięcie i lęk - warto zgłosić się na konsultację do psychologa. Na pewno wspólnie dojdziecie do źródeł tych odczuć i będziecie w stanie je zniwelować.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam serdecznie, to skomplikowany problem psychiczny, aby go skutecznie wyeliminować trzeba dotrzeć do przyczyny powstania tego problemu.
Jeżeli są to znane traumatyczne wydarzenia z przeszłości lub wpojene Pani
w dzieciństwie wzorce zachowania lub lęki to można to osiągnąć metodami
psychoterapeutycznymi. Jeżeli to przeżycia wyparte ze świadomości a tkwiące w podświadomości to wtedy należałoby zastosować hipnoterapię.
Reasumując kolejność byłaby taka: psychoterapeuta >>> hipnoterapeuta
Równoległa wizyta u seksuologa nie zaszkodzi, aczkolwiek to raczej problem
psychiczny a nie seksualny. Pozdrawiam i życzę sukcesu