Czy uraz z dzieciństwa może być przyczyna leków w dorosłym życiu?

Witam, od dawna zmagam się z lękiem który dopada mnie, czasem częściej a czasem rzadziej. Czuje wtedy że przed kimś uciekam, ten ktoś mnie łapie, i wtedy pamięć się kończy. Odczuwam to tak mocno, jak by te wydarzania wciąż do mnie powracały na jawie. Ostatnio zobaczyłam twarz osoby która mnie złapała, to był mój Ojciec, czy możliwe że zrobił mi krzywdę gdy byłam jeszcze małym dzieckiem?

Witam Panią
Przyczyną zaburzeń lękowych najczęściej są
wypierane przez lata ze świadomości,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Na tę chwilę nie potrafię odpowiedzieć Pani,
co zrobił ojciec, ale z pewnością doznała Pani
przeraźliwego lęku, który chociaż obecnie bezpodstawny,
wciąż do Pani powraca.
Bardzo często bolesne, traumatyczne zdarzenia
z dzieciństwa są źródłem lęków w życiu dorosłym.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
podczas której uwolni się Pani od lęków i odzyska Pani
równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią Serdecznie,

Mam zbyt mało danych.
Dopuszczam taką ewentualność - odpowiadając na Pani pytanie.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani rozmowa z psychologiem, która pozwoliłaby Pani dotrzeć do przyczyny Pani niepokojów.

Proszę nie zwlekać.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu ( w ramach NFZ-tu).

Życzę Pani troskliwego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej