Co znaczy uwypuklenie krążka m-kręgowego z modelową worka oponowego?
CT kręgosłupa odcinek lędźwiowy Stan kompresyjnym złamaniu trzonu L2 Stan po usunięciu stabilizacji przeztrzonowej L1/L3. Częściowo widoczne szczeliny złamania cechy niecalkowitego zrostu .Niewielki zeslizg tylnego fragmentu trzonu L2 ku tyłowi do kanału kręgowego na głębokość około 2-3mm Co to znaczy Lordoza ledzwiowa splycona. Skrzywienie lewostronne z rotacja kregow . Uwypuklenie krążka m-kregowego z modelowa worka oponowego zwężenie przesterzni miedzykregowej L5S1 zwyrodnienia i osteofity

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował złamanie trzonu kręgu oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam.