Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy w tym wypadku długotrwałe działanie promieni UV?

Dzień dobry Zwracam się z prośbą o poradę co oznacza słowo DŁUGOTRWAŁY/ jaki okres czasu w poniższym stwierdzeniu: Fotostarzenie się skóry to nic innego jak zmiany zachodzące w skórze na skutek długotrwałego działania promieniowania UV. Zmiany te mogą przybierać różną postać m.in. zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 44 LAT 9 miesięcy temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

fotostarzenie to przewlekły proces zapalny, który prowadzi do wymienionych przez Panią zmian. M.in. zmarszczek, bruzd, teleangiektazji oraz utraty elastyczności skóry. Więcej pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/jak-opoznic-starzenie-sie-skory.

Nie sposób dokładnie określić ram czasowych, w jakich przebiega to zjawisko, ale „długotrwałe” działanie promieni UV zazwyczaj odnosi się do wieloletniej ekspozycji na promieniowanie. Jednak negatywne skutki eksponowania skóry na promienie słoneczne UVA i UVB są widoczne już po kilku godzinach spędzonych na słońcu. Odsyłam do naszego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/wplyw-uv-na-skore.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy