Co znaczy, że w prawym płacie tarczycy w części środkowej podtorebkowo hipoechogeniczna zmiana?
co oznacza wynik usg - w prawym płacie tarczycy w części środkowej podtorebkowo hipoechogeniczna, niereguralnego kształtu zmiana z mikro i makrozwapnieniami, z dominującym unaczynieniem wewnętrznym, o wym. 6,6x10,3x9,2mm. Mam wykonać pilnie biopsje. Czy ten wynik jest niepokojący.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Wynik USG budzi niepokój onkologiczny ze względu na obecność nieregularnego kształtu guza oraz mikrozwapnień w obrębie guzka. Zalecana pilna biopsja to jak najbardziej słuszne postępowanie i tylko ono może wykluczyć chorobę nowotworową. Na podstawie samego USG nie można rozpoznać raka tarczycy. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że zmiany, które budzą niepokój onkologiczny w USG mogą być też zmianami łagodnymi.