USG tarczycy i wykrycie guza

Witam, Zaczeliśmy starać się z żoną o drugie dziecko, ale podczas kontroli usg piersi lekarz wykrył u żony guz tarczycy, czekamy na wyniki biopsji. Czy jest jakaś szansa że to nie rak? Tarczyca symetryczna 14,9ml, tsh, ft3 i ft4 w normie. Wynik Usg: zmiana hipoechogeniczna w środkowo dolnej części płata lewego, zawierająca mikro i makrozwapnienia, drobne obszary bezechowe oraz silniej hipoechogeniczne halo, wymiary 15,0x7,9x20,1mm, objętość 1,2ml, typ unaczynienia C. Prosze o poradę, Jakub

Lek. Tomasz Budlewski

Nie każdy guz jest rakiem. Proszę poczekać do wyników biopsji, bez tego można jedynie zgadywać.