Co znaczy, że wykryto chlamydia trachomatis?

Witam, właśnie dziś odebrałam wyniki cytologiczne i się denerwuje, niby nie stwierdzono śródnabłonkowej neoplazji ani raka, obraz cytologiczny w granicach normy. Lecz w uwagach jest napisane: słaby odczyn zapalny. Obfita mieszana flora bakteryjna. Czy w takim wypadku mam się udać do lekarza ginekologa, czy będę jakoś leczona? Dodam jeszcze ze wymazie cewki moczowej wykryto chłamydie trachomatis, po leczeniu antybiotykiem powtórne badanie w kierunku chłamydi wyszło ujemne.

To choroba przenoszona drogą płciową (weneryczna). Leczy się antybiotykami ale zwykle trzeba leczyć dłużej niż inne drobnoustroje chorobotwórcze. Ponieważ chlamydia żyje wewnątrz komórek gospodarza (większość bakterii żyje w płynie między komórkami) antybiotyki maja trudniejszy dostęp. Po leczeniu należy zbadać czy chlamydia została "wybita" całkowicie - czyli należy powtórzyć badanie. Czasami trzeba zastosować kilka kursów leczenia.