Co zrobić, aby wrócił rytm wieczornego chodzenia spać u 10-miesięcznego synka?

Witam,jestem mama trojki dzieci,w tym 10miesiecznego synka.Od jakiegos czasu,tzn.3-4tygodni synek ma problemy z zasypianiem wieczorem.Do tej pory bylo tak:kapiel o 19stej,mleko i spanie,potem ten rytm sie rozregulowal i teraz jest kapiel o 19,kasz potem mleko o 23 i spanie po polnocy,na poczatku zwalalam wine na zabkowanie ale potem zauwazylam ze dziecko tak jakby domagalo sie poprostu zabawy,towarzystwa itp.Co mphe zrobic aby wrocil nasz dawny rytm wieczornego chodzenia spac?z gory dziekuje

Aleksander Ropielewski

Należy ograniczyć przerwy na sen w ciągu dnia, jednak w tak młodym wieku ciężko jest regulować godziny snu i nie ma gwarancji, że ten zabieg się uda. Poza tym wiele zależy również od rytmu dobowego innych członków rodziny, do którego z czasem syn się sam dopasuje.