Dlaczego 14-miesięczne dziecko nie może spać w nocy?

Witam, mam problem z 14 miesięcznym dzieckiem, nigdy nie przespał nocy, dwa razy mu się zdarzyło przespać ciągiem 5 godzin. Noc wygląda tak, że o 19,30 idzie spać( sam usypia) i już o 21 sie budzi. Potem jest gorzej bo budzi się co pół godziny, nawet częściej. Problem w tym, że przetestowałam już chyba wszystko... Po spanie główką na północ, mleko bez kaszki, z kaszką, bez mleka, w piżamie bez piżamy, ciepło w pokoju, chłodno. Spanie z rodzicami, bez rodziców. Jaka może być przyczyna? Dodam, że on zazwyczaj nie budzi się z płaczem tylko marudzeniem, i kręci się niekiedy nawet godzinę . Problem jest w tym, że od dwóch miesięcy pracuję zmianowo, i naprawdę już z mężem nie dajemy rady... Bardzo proszę o radę, jak załagodzić choć ten stan nie spania... w dzień śpi max do dwóch godzin. Ma tylko jedną drzemkę.

Witam serdecznie,

mam za mało informacji aby doradzić cos konkretnego.

Czy syn wcześniej spał inaczej? Jeśli tak to co się zmienilo w jego otoczeniu, diecie co moglo się przyczynić do zaburzenia rytmu snu?

Czy syn jest karmiony piersią? Jak się odżywia?

Doskonale rozumiem, że to może być bardzo kłopotliwe dla całej rodziny.

ND CCN Joanna Brejecka-Pamungkas
www.naturalhealing.pl