Co może znaczyć taki rytm snu u synka?

Mój synek niedawno skończył 21 miesięcy. Od początku nie był dzieckiem dużo śpiącym, ale zawsze mieścił się w normie (obecnie przesypia około 11-12 godzin na dobę). Martwi mnie jednak, że wieczorem bardzo późno zasypia- często jest to godzina 23:00 (potem budzi się w okolicach 8:30-9:00, odbywa też około 2-godzinną drzemkę, zazwyczaj pomiędzy godziną 13-tą a 16-tą- zarówno próby wybudzania wcześniej rano, jak i skrócenia drzemki kończyły się strasznym płaczem i późniejszym rozdrażnieniem, więc nie widaje mi się, by chodziło np. o zbyt długie drzemki). Oczywiście prosty wniosek może być taki, że za późno kładę go spać, jednak wszystkie moje starania, by przesunąć czas jego drzemek i snu nocnego spełzają na niczym. Ciągle podejmuję takie próby, jednak nawet, jeśli mi się to uda powiedzmy na 2-3 dni, to synek i tak powraca potem do swojego starego rytmu dnia. Nie jest tak, że w godzinach wcześniejszych nie ma warunków do zasypiania. Generalnie zasypia on tylko w wózku i przy piersi (nigdy nie zasnął sam i wszelkie próby uczenia dziecka zasypiania bez tych „wspomagaczy” kończyły się tym, że nie spał przez kilkanaście godzin i w końcu i tak zasypiał przy piersi). Daję mu okazję, by zasnął na dwie godziny czy godzinę przed jego zwyczajową drzemką/porą snu, zapewniam mu wyciszenie, itp, jednak nic to nie daje, wyraźnie widać, że nie jest wtedy zmęczony. Problemy z tak późną porą zasypiania zaczęły się w 18 miesiącu życia, podczas sławetnego „kryzysu snu”- podobno typowego dla tego wieku. Wcześniej zasypiał o godz. 21.00/21.30, (nigdy nie chciał zasypiać np. o 19-tej czy 20-tej, jak ma to miejsce w przypadku wielu dzieci a każde położenie go spać tak wcześnie kończyło się 1-2 godzinną pobudką o 4-tej nad ranem). Synek rozwija się prawidłowo, jego wzrost również odpowiada wiekowi i w ciągu dnia nie zdradza żadnych niepokojących symptomów, nie wydaje się przemęczony. Martwią mnie jednak te godziny snu. Czy w świetle powyższych informacji wydaje się wskazane wybranie się z synkiem do jakiejś poradni specjalistycznej?(jakiej dokładnie?) Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc

Każde dziecko ma swój rytm, jak widać niewiele może Pani zrobić. Jedyne co można sugerować to skracanie drzemki w dzień, tak aby była możliwość i szansa na wcześniejsze spanie wieczorem. lub pobudkę poranną wcześniej zrobić.