Co zrobić, aby zmniejszyć obrzęk gardła podczas anginy?

Witam, tydzień temu zachorowałem na Anginę, dostałem antybiotyk na 5 dni. Po zakończeniu antybiotyku czułem się świetnie przez pierwsze 3 dni, aż do wczoraj... Angina znów się nawróciła można powiedzieć, że ze zdwojoną siłą. To co się dzieje w moim gardle przechodzi ludzkie pojęcie... Migdały są na tyle spuchnięte co sprawia mi ogromne problemy z oddychaniem, przełykaniem śliny, piciem wody, a jedzenie jest praktycznie nie możliwe. Przełyk ma objętość wskazującego palca u ręki. Boje się że w nocy się udusze. Wizytę u lekarza mam dopiero w środę...

W przypadku tak nasilonych objawów konieczna jest pilna wizyta lekarska - proponuję zgłoszenie się na okoliczny oddział SOR lub skorzystanie z usług Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej (codziennie od 18:00 do 8:00 oraz w weekendy), adresy dostępne w internecie.