Co zrobić, by nie mieć szpar między zębami?

Dzień dobry, mam jedno pytanie, a nie bardzo mam z kim je omówić. W planie leczenia ortodontycznego miałam wpisana ekstrakcję tylko dwóch górnych czwórek, ale ze zaczęły mi się psuć górne ósemki mój stomatolog zdecydował, żeby usunąć akurat te zeby. Trzy dni temu miałam zakładane gumki separacyjne i moja ortodontka stwierdziła, ze te czwórki i tak musza być usunięte. Czy mam się zgodzić na to czy lepiej szukac innego specjalisty? Dodam, ze zależy mi żeby nie mieć szpar między zębami. Pozdrawiam

Piotr Brzezik

Witam,
z pewnością decyzja o usunięciu czwórek została podjęta na podstawie odpowiednich badań i pomiarów, a dalsze leczenie pozwoli na uzyskanie ciągłości łuków zębowych, przez widocznych przerw między zębami. Proszę poinformować ortodontę o swoich obawach, na pewno będzie mógł rozwiać Pani wątpliwości.