Co zrobić, gdy zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, a dwa dni wcześniej miałam niezabezpieczony stosunek?

Witam, mam 23 lata, tabletki biorę od 4 lat, we wtorek powinnam zażyć pierwszą tabletkę z nowego blistra, natomiast stosunek miałam w niedzielę do południa. Teraz jest środa, a ja przyjęłam zapomnianą tabletkę tak ok. 16. a kolejną dawkę, którą przyjmuję zawsze o 20. przyjęłam. Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem co robić, nie stosowałam niczego innego i nie wiem, czy mam się martwić czy też nie.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prawdopodobieństwo zapłodnienia jest duże. Proponuję przyjąć tabletkę "po stosunku" i kontynuować antykoncepcję doustną.